Sri Lanka – wczasy

Sri Lanka – wczasy

Urlop na Sri Lance

W przygotowaniu się do zagranicznych wyjazdów w dzisiejszym świecie niezmiernie trudno obejść się nie posiadając dostępu do sieci. Gdy chodzi o „Herbacianą Wyspę”, jedne z pierwszych informacji na temat tego państwa, które można wyszukać w wyszukiwarkach to: Sri Lanka pogoda, Sri Lanka ceny i Sri Lanka wakacje.

Z racji na rozlokowanie na Świecie, o dobrą aurę nie ma potrzeby się w tej destynacji martwić przez cały rok. W czasie tym, czyli w połowie grudnia temperatury są tutaj w granicach 30 stopni Celsjusza porą dzienną i ponad 20 w czasie nocy. Świąteczny wyjazd na Sri Lankę może okazać się więc wesoło spędzonym czasem z dala od grudniowej pogody, która często występuje wtedy w Polsce. Przede wszystkim, że przełom od grudnia do kwietnia to idealny moment, aby cieszyć się obecnością u Lankijczyków.

Dlaczego Sri Lanka?

W tym momenecie znów pożądane byłoby odwoływać się do warunków atmosferycznych. A więc, gdy w Polsce ocieplamy się w promieniach urlopowego słońca, na „Herbacianej Wyspie” możemy zaobserwować monsuny. Na rzecz niezorientowanych… całkowity czas mamy deszcz, co poniekąd nie zachęca do wystawiania nosów spod dachów i cieszenia się szczególnymi okolicznościami środowiska, jakich na Sri Lance wiele. Gdy chodzi o grudzień, kiedy patrząc na wykresy pogodowe, nieco z trudem o deszcz. A przecież zimą wszyscy potrzebujemy witaminy D, którą aplikujemy korzystając z uroków Słońca.

Planując podróż na Sri Lankę zawsze wypada pamiętać o wizie turystycznej.

Jak ją zdobyć? Są dwa sposoby.

Początkowy lotniskowy: podczas gdy już osiągniemy nasz cel podróży, za 40 amerykańskich dolarów da się nabyć poświadczenie uprawniający nas do pobytu na Sri Lance przez 30 dni.
Kolejny internetowy: staramy sie wyszukać w wyszukiwarce „Sri Lanka wiza turystyczna” i na stronie WWW opłacamy 5 dolarów mniej niż na lankijskim lotnisku.

Jeśli zamierzacie zaliczyć Sri Lankę tak zwanym przelotem, to przez 48 godzin jest możliwe spędzać czas na jej terytorium bez wymogu posiadania wizy.

Jeżeli chodzi o stronę finansową tego typu wycieczki, to najwięcej trzeba będzie wydać, jak prawie zawsze przy azjatyckich ekspedycjach, na przelot. Bilet na Sri Lankę to koszt między 1000-2000 zł w dwie strony. Inaczej ceny na miejscu, dla nas Polaków, powinny brzmieć dosyć przytulnie. Noclegi to wydatek rzędu 5-10 dolarów za dobę, więc mniej niż w Zakopanem. Poręczam, że na jedzeniu także wielu pieniędzy nie stracicie.

Więc, nic tylko się pakować i organizować. Słonecznych Świąt!

Zobacz także:

Sri lanka visa application