Pralnia: wyposażenie z niskim zużyciem energii

Pralnia: wyposażenie z niskim zużyciem energii

Maszyny pralnicze

Dzięki mechanicznym pralkom działającym pod kontrolą systemów scalonych pranie garderoby stało się łatwe i szybkie.

Historia pralki

Pralka to zaopatrzenie automatyczne, jakiego pierwsze modele napędzane elektrycznie opracowano i skonstruowano końcem dziewiętnastego wieku. Prezencja tych wyposażeń nadzwyczaj różnił się od obecnego wyglądu, a do ich produkcji używano zwłaszcza lakierowanego drewna.
Z biegiem lat unowocześniono każde elementy konstrukcyjne pralek, nadając im coraz to nowszy układ, aż wyprodukowano model pralki półautomatycznej, która automatycznie podgrzewała wodę i dodatkowo podtrzymywała jej temperaturę.
W latach późniejszych, dzięki postępowi prac nad bardziej innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, powstała znana wszystkim pralka automatyczna, wyposażona w zaprogramowane tryby, realizowane przez sprzęt we wskazanym czasie. Obecne pralki nie tylko piorą ubrania, lecz także ją wybielają, nadają im miękkość z wykorzystaniem płynu do płukania a nawet podsuszają, dzięki bardzo szybkim obrotom wkomponowanej wirówki.

Maszyny pralniczeTypowe pralki automatyczne znajdują się w prawie wszytskich domach. Za ich pomocą można wyczyścić i odświeżyć ubranie, wygotować pościel i ubranka niemowlęce, rozjaśnić poszarzałe – kiedyś białe tkaniny, delikatnie odwirować pranie a także wykonać inne potrzebne czynności.
Modele pralek domowych są niewielkie, natomiast pralki przemysłowe, skonstruowane do pracy trwałej a także na znaczną miarę, to totalnie inne wyposażenia.

Maszyny pralnicze wytwarzane są z reguły dla wielkich obiektów przydatności publicznej, takich jak hotele, restauracje, szpitale, uzdrowiska, sanatoria itp. W każdym z tych obiektów jeden wsad pościeli, obrusów czy też innych tego typu tkanin zliczany jest w nader dużych ilościach, w takim razie do jego wyprania stosowanych jest równocześnie kilka urządzeń pralniczych, które ustawione na właściwą temperaturę i tryb prania realizują swoją pracę we wskazanym terminie.

Wyposażenie każdej pralni kształtuje się w zależności odprowadzonej działalności danego obiektu. Najbardziej rozbudowaną pralnię powinien posiadać szpital – czyszczenie, kucharzenie i gorące prasowanie wypranej bielizny pościelowej, ręczników i również garderoby roboczej personelu szpitalnego musi być sumiennie przestrzegane ze względu na samą aktywność obiektu.
Podobnie ma się sytuacja z pralniami hotelowymi – zaopatrzenie pralni hotelowej musi obejmować pralnice przemysłowe, prasowalnice, i również pralki zaadaptowane do prania ciągłego z funkcją gotowania ręczników wykorzystanych w strefie SPA. Wyposażenia te również muszą funkcjonować na najwyższym poziomie.W wyposażeniu każdej pralni powinny się znajdować także elektryczne suszarki bębnowe, gdyż włożone do tego sprzętu wilgotne pranie zostanie dużo szybciej wysuszone niż w warunkach standardowych, to znaczy rozwieszone w suszarni.

Profesjonalne wyposażenie pralni: pralnice.