Poradnik prowadzenie biznesu w Rosji

Poradnik prowadzenie biznesu w Rosji

Zakładanie biznesu w Rosji – rodzaje firm i spółek

Wielu biznesmenów w Polsce zastanawia się nad przeniesieniem własnego przedsiębiorstwa za granicę. Czy Federacja Rosyjska będzie w takim przypadku optymalnym rozwiązaniem?

Aż 17 milionów kwadratowych przestrzeni oraz 142 milionymieszkańców, metropolie a także małe miasteczka, a przy tym wielkie zapotrzebowanie na przeróżne usługi oraz artykuły – Federacja Rosyjska jest w stanie byćdoskonałym miejscowością doustanowienia swojego biznesu.

Rosja niemniej jednak raczej nieczęsto wybierana jest przez Polaków jako miejsce rozpoczęcia spółki. Nie świadczy to niemniej jednak, iż własny interes w Rosji toniedobra inicjatywa. Również w owym państwie przedsiębiorcy mogą liczyć wysokie zarobki i szereg innych udogodnień, w tym scalonych ze zwolnieniem z niektórych należności albo ich ogromnym obniżeniem.

Jeśli chodzi o biznes w Rosji to jest onwziętym wyborem. Które formy organizacji dogodne są w tym kraju i jak jest dozwolone założyć w tym miejscu swoją firmę?


Działalność gospodarcza w Rosji – działalność prywatna i spółki

Działalność gospodarcza w Rosji jest w stanie być otworzona zarówno w formie działalności prywatnej, jaka jest odpowiednikiem jednoosobowej jednostki w Polsce, jak również w postaci spółki.

Rodzaje spółek w Rosji:
• spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (OOO) – do 50 wspólników
• zamknięta spółka akcyjna (3AO) – do 50 wspólników
• otwarta spółka akcyjna (OAO) – nienakazana ilość wspólników

Działalność w Rosji wolno założyć też jako:
• prywatny przedsiębiorca (PP)
• przedsiębiorstwo z wkładem kapitału zagranicznego.

Dobór właściwej odmiany organizacjiorganizacji – działalność prywatna, z wkładem kapitału zagranicznego, spółki rosja zależna jest od indywidualnych wymogów oraz potrzeb przedsiębiorcy w zakresie prowadzenia swojego interesu.


Skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawniczej

Podobnie jak w przypadku zawiązywania działalnośći gospodarczej w innych państwach za granicą, zarówno przy otwieraniu własnej firmy w Rosji należałoby skorzystać z pomocy fachowców. W temacie „biznes rosja” swoje
usługi proponują przede wszystkim organizacje konsultingowe, które posiadają w swojej ofercie usługę rejestracji przedsiębiorstwa w tym Rosji.

Aby wejść w rosyjski biznes, konieczne jest przejście przez złożony system imperatywów i płatności, więc najlepiej zdziałać to z profesjonalistami w tego rodzajusferze.

Więcej na: spółki rosja