Ponadczasowa kuchnia gazowa retro

Ponadczasowa kuchnia gazowa retro

Wyposaż swoją kuchnię w stylu retro!

Budujesz, odnawiasz, lub aranżujesz własne wnętrze? Znajdujesz się właśnie przed doborem kuchni? Przeczytaj ten materiał i zapal się retro designem!

W jakim stylu zaaranżować kuchnię?

Zainwestowanie w wspaniałą kuchnię będzie zawsze pewnym rozwiązaniem. Dlatego że jest ona nie jedynie ponadczasowa, ale także w największym stopniu skuteczna. Do jej wyposażenia wybiera się skromne szafki ozdobione płycinami, ceramiczny zlew oraz stylową płytę grzewczą.
Patrząc od drugiej strony kuchnia w starym stylu opiera się nie tylko na stereotypowych drewnianych meblach, ale stanowi także swego typu możliwość do wystawienia na zewnątrz wszelkich naszych perełek kuchennych. Tym samym w kuchni wyposażonej w stylu retro zdołamy sobie zezwolić na przykład na wieszanie wielu miedzianych garnków czy też angielskiej zastawy, a na półkach stawiamy kolekcje waz, dzbanuszków, bądź glinianych rondli. Tego typu aranże nie zdołałyby się znaleźć w nowoczesnej kuchni, która epatuje po pierwsze blaskiem pięknych frontów i blatów. Kuchnia w stylu retro tomiejsce, w którym uwielbiamy mieć dużo dziwnych rzeczy, bo faktycznie całość jest w stanie stanowić element dekoracyjny.

Jak zaaranżować kuchnię w stylu retro?

Zdecydowaną bazę każdej kuchni tworzy jej umeblowanie. Co z tego wynika, chcąc utworzyć aranżację wnętrz w stylu retro wszystkie nasze meble powinny być przede wszystkim z drewna a najtrafniej jak najjaśniejsze, zatem białe lub w ciepłych tonach beżu. Należy w takim razie szczególną uwagę odnieść na szczegóły, w tymróżnorodnego rodzaju klamki oraz uchwyty, jakie również powinny być zaaranżowane na znacznie starsze.
Kolejny podstawowy element retro wystroju kuchni to sprzęt AGD. Z pomocą przybywa tu dużo firm, które mają w swoim zestawie produktowym sprzęty stylizowane na lata 50-te a także 60. W takim stylu, zarówno chłodziarki, kuchenki lub roboty kuchenne powinny być wyposażone w jak największym stopniu krągłe kontury i barwne obudowy. Aczkolwiek w najwyższym stopniu atrakcyjnym przyrządem w stylu retro stanowi raczej kuchnia gazowa retro.
Kolorystyka kuchni w stylu lat 50.-60. powinna ograniczać się do pasteli, czyli wszelkich jasnych oraz subtelnych tonach błękitu, różu, pastelowej zieleni a także delikatnie żółtego. Aczkolwiek samą paletę kolorystyczną powinny tworzyć po pierwsze biały i kremowy. Trzeba za to zupełnie wycofać się z kintensywnych barw, każde mocniejsze odcienie należy wdrażać jedynie w dekaracjach.


O czym w dalszym ciągu powinno się pamiętać, planując kuchnię w stylu retro?

– dobre światło – kuchnia w stylu retro powinna wydawać się jasna;
– interesujące dodatki, tego rodzaju jak stylizowane doniczki i inne drobne dodatki, które budują nastrój retro;
– stosowne materiały – w kuchni retro powinno się znajdować przede wszystkim drewno, metal i szkło;
– zachowanie umiaru, dlatego że nadmierna dosłowność w tworzeniu retro wnętrza zdoła zbudować niepoważny rezultat.

Pamiętaj przy tym także, że jednym z szczegółów, z którym w najwyższym stopniu łączy się kuchnia w stylu retro stanowi kuchnia gazowa w stylu retro. Wobec tego projektuj z głową własne retro aranżacje!

Więcej informacji znajdziesz tutaj: kuchnie gazowe retro.