Planujesz podróż do Indii?

Planujesz podróż do Indii?

Podróż do Indi

Nie da się nie wziąć pod uwagę, iż jeżdżenie na wakacje stało się niedawno nadzwyczaj modne. Dzieje się to dlatego, iż społeczeństwo wydaje się być coraz bogatsze. Z drugiej strony dostęp do transportu lotniczego jest zdecydowanie łatwiejszy oraz tańszy, dlatego przekłada się to na podniesienie popytu na przemieszczanie się tego typu typu transportem.

Częściej staramy się podróżować po Europie, skoro jest to dla nas zwyczajnie łatwiejsze. Dodatkowo cywilizacja europejska nie różni się, aż tak bardzo w poszczególnych krajach na starym kontynencie.

Jadąc do Portugalii, Grecji lub Rumunii, mniej więcej wiemy czego należy się spodziewać. Niewiele w inny sposób przypadek wygląda w czasie wyprawy w dużo bardziej dalekie destynacje. Duża rzesza ludzi fantazjuje o wyjeździe do Indii i ów kraj jest niesłychanie nierzadko przytaczany jako cel wyprawy.

Należy jednakowoż uświadomić sobie, iż w samej rzeczy nie wiemy zbytnio o tym państwie.

Z reguły dopiero wypisując frazę: „Indie ciekawostki” dowiadujemy się wielu kwestii, o jakich nie mieliśmy wyobrażenia.

Kuchnia indyjska

Dla polskiego społeczeństwa skojarzenia z owym krajem, to przede wszystkim coraz modniejsze w ostatnim czasie restauracje indyjskie.

Takie miejsca standardowo prowadzone są przez rzeczywistych Hindusów oraz oferują autentyczne dania z owego rejonu. Szukając tego typu lokalizacji w naszym kraju, należałoby rozglądać się za miejscami, które posiadają autentyczny piec tandoor, w którym przyrządzana jest część posiłków.

Powinno się posiadać wiedzę, że nie wszystkie restauracje korzystają z tego urządzenia, co jest sprzeczne z pierwotną kuchnią z Indii.

Strefa czasowa oraz waluta

Dla polskich obywateli Indie to także bollywoodzkie filmy, które jednakowoż w naszym państwie nie chlubią się szeroką popularnością. Jednak wyjeżdżając do państwa które leży na Półwyspie Indyjskim wypada znać nieco zasadniczych faktów odnośnie tegoż miejsca. Jeśli rozchodzi się o Indie, czas mają zupełnie odmienny aniżeli kraje europejskie. Mianowicie trzeba doliczyć cztery i pół godziny do czasu polskiego. Oznacza to, że Hindusi wstają wcześniej od nas oraz kładą się spać także wcześniej. Wskazane jest zdobyć informacje w sprawach finansowych. O ile chodzi o Indie, waluta obowiązująca tam to rupia indyjska.

Zobacz także:

indian visa online