Kuchnia gazowa w stylu retro

Kuchnia gazowa w stylu retro

Kuchnia w stylu retro – w jaki sposób urządzić?

Styl retro z mocnym hukiem powrócił do aranżacji wnętrz. Zdawać by się mogło, że ta stylistyka pasuje jedynie do dużych mieszkań, ale to nie prawda. Także mieszkanie typu garsoniera można z powodzeniem zaaranżować w ten sposób. Jednak nie da się ukryć, iż w tego typu stylizacji najlepiej wygląda kuchnia. W jaki sposób zaaranżować sobie kuchnię w stylu retro?

Odpowiednie umeblowanie oraz urządzenia

Kuchni wolno nadać temperamentu retro przez stosowne sprzęty AGD. Kuchnia gazowa w stylu retro połączona z klasycznymi, jasnymi meblami kuchennymi to znakomita baza do zaaranżowania tego typu pomieszczenia. Nadzwyczaj często można odnaleźć też urządzenia AGD w pastelowych kolorach. Na przykład błękitna albo pudrowa kuchnia gazowa retro wolnostojąca zlokalizowana obok białych mebli będzie doskonale podkreślać wybór stylu pokoju.Można też znaleźć chłodziarki o zaokrąglonych obrysach nawet w pastelowych odcieniach z sporymi, metalowymi klamkami a\\\’la lata 60. Do kompletu można dokupić miksery bądź sokowirówki w tym stylu.

Same umeblowanie wybierane do tego typu aranżacji nie powinny zbytnio rzucać się w oczy. Aczkolwiek najlepiej by było, gdyby skonstruowano je z drewna bądź drewnianej sklejki o klasycznych kształtach. Zapewne nie będą w tym miejscu pasować meble z jednolitą okleiną na wysoki połysk. Warto również podkreślić charakter kuchni poprzez troskę o szczegóły jak na przykład klamki czy też uchwyty.

Warto także kupić odpowiednią zastawę stołową, jaka nie będzie wyglądać nazbyt nowocześnie, powinna wyglądać standardowo. Tutaj świetnie przetestują się białe, owalne talerze.

Czy kuchenka retro wypróbuje się do gotowania?Naturalnie oprócz tego, że kuchnia ma być estetyczna powinna być również praktyczna. Kuchnie gazowe stylizowane na retro to podobne kuchenki jak inne. Dla ludzi którzy, lubią gotować stosowny wybór to kuchnia gazowa 5 palnikowa z piekarnikiem elektrycznym. Wygląda ona świetnie i dodatkowo pasuje do pomysłu na aranżację, ale 5-palników polepsza gotowanie, a piekarnik elektryczny to już standard zaopatrzenia każdej kuchni.