Indie: wiza turystyczna

Indie: wiza turystyczna

Które formalności należy spełnić, żeby polecieć do Indii?

Indie to dość egzotyczny region Ziemii, dlatego udając się w to miejsce, trzeba mieć orientację w aktualnych regulaminach prawa, gdyż inaczej może nas zastać niemiłe zaskoczenie. Na pewno konieczna będzie e-wiza Indie – są jednym z niewielu krajów, które potrzebuje od obcokrajowców tego typu dowodu.

Dlaczego w Indiach potrzebna jest e wiza?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India113.jpg
Powód jest nieskomplikowany, gdyż bez niej nie możemy wjechać na terytorium Indii. Na szczęście wolno starać się o nią drogą online, za sprawą czego formalności są mniej kłopotliwe oraz zmniejsza się czas oczekiwania. Należy wejść na stronę agencji pośrednictwa wizowego a następnie tam wypełnić adekwatny wniosek. Jest on dość skrupulatnie zbudowany oraz zawiera niemało pytań związanych z osobą kandydata starającego się o e-wizę.

Przebrnięcie przez stertę tych wszystkich formalności wymaga dużo wysiłku. Wniosek agencyjny zapisy jest w rodzimym języku.

Różnice między wizą turystyczną a e-wizą do Indii?

http://ivspro.pro-linuxpl.com/INDIA/img/Visa-India105.jpg
Po pierwsze wiza turystyczna jest wydawana na sporo dłuższy czas. Indie zezwalają zagranicznym turystom zostać na swoim obszarze na czas sześciu miesięcy. Z uwzględnieniem, że o wizę turystyczną należy się starać poprzez ambasadę. Dodatkowo jest ona istotnie bardziej kosztowna niż e-wiza. Należy na nią oczekiwać co najmniej rok i nie za każdym razem jesteśmy w stanie ją uzyskać.

W przypadku e-wizy jest inaczej. Indie nie czynią nikomu kłopotów jeśli, iż dane z paszportu pokrywają się z tymi w formularzu oraz że uprzednio ureguluje się zapłaty. Należy również pamiętać aby w czasie naszego pobytu na obszarze Indii nie utraciła ważności e-wiza. Indie bardzo tego pilnują oraz za nierespektowanie tego prawa, zagraża deportacja. Nie wolno także zapominać, iż e wizę wolno użyć tylko dwukrotnie. Pierwszy raz podczas wjazdu i drugim raz przy wyjeździe z Indii. Ważną kwestią jest również zaznaczenie we wniosku online, które miejsca zamierza się odwiedzić. Jest to warunek konieczny do uzyskania indyjskiej e-wizy.

Więcej informacji:
indian visa application.