Elektroniczna wiza kanadyjska – eTA

Elektroniczna wiza kanadyjska – eTA

Uzyskanie wizy do Kanady w żadnym wypadku nie jest zadaniem takimskomplikowanym, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Poniższy materiał to świetna sugestia dla wszystkich ludzi, jakie w najbliższym terminie pragną polecieć do Kanady, jednakże nie posiadają podstawowego pojęcia w jaki sposób otrzymać wizę.

O czym trzeba pamiętać? – Kanada wiza
Na początku należy nadmienić o tym, że wiza do Kanady> jest żądana nie tylko w przypadku przyjazdu do tego pięknego kraju, ale w ciągu podróży tranzytem. Polacy, którzychcą odwiedzić Kanadę wyłącznie w celach turystycznych nie potrzebują tradycyjnej wizy. W Współcześnie konieczny jestzaledwie poświadczenie eTA (electronic Travel Authorization), który możesz otrzymać online, bez potrzeby opuszczania zpokoju.

eTa do Kanady online

Zdobycie poświadczenia eTA zajmuje rzeczywiście parę minut oraz co najlepsze wszystko możesz wypełnić za pośrednictwem Internetu. Elektroniczna wiza Kanada jest w takim przypadku kolosalną ekonomizacją czasu, pieniędzy oraz znacznych nerwów. Żeby otrzymać niezbędne dokumenty należy wypełnić specjalny podanie, które, można wyszukać na www etacanadaonline.com/pl/. Podanie można znaleźć również na stronie ambasady Kanady, lecz niestety osiągalny jest w tym miejscu wyłącznie w języku angielskim oraz francuskim. Po zrealizowaniu wniosku należy udzielić odpowiedzi na kilka bezproblemowych pytań (np. czy byliśmy oskarżeni, czy mieliśmy relacje z ludźmi cierpiącymi na tuberkulozę itp.). Do pozyskania dokumentu eTA potrzebny jest paszport i dodatkowo mejl, na który otrzymany dokument eTA.

Ile zapłacę za eTA?

eTA do Kanady kosztuje mniej więcej 31 zł (7 dolarów kanadyjskich). Ceny można rzecz jasna w komfortowy sposóbwykonać online za pomocą karty kredytowej. Pamiętać trzeba również o tym, iż za pomocą eTA zdołamy w Kanadzie rezydować maksymalnie do 6 miesięcy. Warto dodać także o tym, że dokument obowiązujący jest przez okres 5 lat od czasu wydania. Wyjazd odbywa się jedyniena podstawie paszportu, w następstwie czego nie ma potrzeby printowania otrzymanego e-mailem dokumentu.

eTA do Kanady

Elektroniczną wizę można zapisać internetowo wyłącznie jeden raz,poszczególnej osobie. W praktyce naczy to, że 5-cio osobowa rodzina wybierając się do Kanady ma obowiązek wypisać formularz pięciokrotnie. Jak wspomniano powyżej wiza jest ważna zaledwie w czasie 5 lat, lecz jeśli nasz paszport uprzednio utraci ważność, toautomatycznie wiza również przestanie posiadać moc prawną. Czas otrzymywania elektronicznej wizy zajmuje standardowo od 1 do 3 dni. W trakcie wyrabiania dokumentu eTA nasz paszport musi być aktualny co najmniej 180 dni po dacie ukończenia podróży.