Elektroniczna wiza do Australii

Elektroniczna wiza do Australii

O wycieczce do Australii fantazjuje niemało ludzi. Daleki ląd, najpiękniejsza oraz największa rafa koralowa na Ziemi, parki gdzie bez ograniczeń biegają sobie kangury, święta góra Aborygenów Uluru oraz Sydney Opera House – tego rodzaju miejscowości przyciągają licznie globtroterów z całego świata.

Jak się wprawdzie okazuje, nie wystarczy wyłącznie kupić bilet lotniczy do Australii. Szalenie istotnym jest, żeby także dopełnić formalności powiązane z zorganizowaniem zezwolenia na przekroczenie granicy. Czyli uzyskać dobrze wszystkim znaną wizę.

Dokument ten, mają obowiązek posiadać wszystkie osoby, które nie są obywatelami Australii. Dobrą wiadomością jest jednak to, że wizę można zdobyć w formie online. Wystarczy wysłać za pomocą formularza wniosek wizowy oraz tą samą drogą zdobędziemy wizę.

To, jak prędko zorganizujemy wizę, zależy od tego w jakim celu podróżujemy do Australii. Jeżeli na przykład jesteśmy mieszkańcami USA i fantazjujemy o tym, by zwyczajnie wybrać się tam na wycieczkę, to e wiza do Australii dla mieszkańców Ameryki, będzie nam wydana w ciągu maksymalnie dwóch tygodni od wysłania wniosku wizowego. Pamiętać należy, iż ten rodzaj wizy, wydawany jest na pobyt w Australii nie dłuższy aniżeli 90 dni.

Kolejnym powodem do posiadania australijskiej wizy, jest gotowość rozpoczęcia krótkotrwałej pracy na tym terenie. W związku z tym, także powinniśmy złożyć wniosek online o uzyskanie wizy. Australijska wiza dla rezydentów Stanów Zjednoczonych, w tym przypadku również wydawana jest na maksymalnie 90 dniowy pobyt.

Dla osób które, zamierzają na dłużej udać się do Australii, e wiza Australia dla obywateli USA wydawana jest na wniosek strony, zapraszającej daną osobę do siebie. Czyli przykładowo firma X, chce zaangażować do pracy pana Y na czas dwóch lat i w związku z tym, wysyła wniosek o wydanie wizy na rzecz pana Y. Wiza zostaje wydana na okres trwania kontraktu, czyli na 2 lata.

Więcej informacji:
australia visa for us.