Czy potrzebuję wizy do Egiptu?

Czy potrzebuję wizy do Egiptu?

Dokąd na wczasy zimą?

Zima w bieżącym roku traktuje nas naprawdę delikatnie, co jest zauważalne po znacznych jak na ten czas temperaturach i wielu słonecznych dniach. Aczkolwiek stopniowo będzie się ochładzać, i to bez wątpienia sygna dla zmarzluchów, że trzeba wypatrywać miejsca na egzotyczny wypoczynek a także ucieczkę od zimy chociażby na jakiś moment.


Kierunków jest faktycznie mnóstwo, a biura podróży przeganiają się w promocyjnych ofertach. W czasie zimowym, poza destynacjami typowymi dla pasjonatów sportów zimowych, największą wziętością cieszą się państwa Afryki i Azji, ponieważ pogoda w tym miejscu sprzyja i z powodzeniem możemy łapać promienie słoneczne, których u nas wówczas brak.
Wielu podróżników, decyduje się w tym okresie na wycieczke do Egiptu – państwa Faraona. Przede wszystkim przelot tam jest relatywnie niedługi, i ponadto standart all inclusive jest w tak ciekawych cenach, że aż ciężko odmówić sobie urlopu w tej okolicy.
Ponadto Egipt jest absolutnym rajem dla ludzi, które kochają nurkowanie. znajduje się w tym miejscu jedna z najpiękniejszych na Ziemii raf koralowych, dzięki czemu nurkowanie w tej scenerii, przekaże wielu niezapomnianych emocji.

Wiza do egiptu jak wypełnić


Ale jak zatem przygotować się do wycieczki w tamte miejsca? Czy konieczne są szczepienia? Otóż, jeżeli mowa o Egipcie to szczepienia są rekomendowane, aczkolwiek nie są wymogie. W konsekwencji to my sami rozstrzygamy, czy potrzebujemy się im poddać czy nie. Kolejno pojawia się sprawa wizy – czy musimy ją zorganizować, będąc jeszcze w Polsce? Otóż nie. Wizę odbieramy też po przylocie do Egiptu, po dokonaniu opłaty.

Naturalnie najpierw powinniśmy ją wypełnić i tutaj rodzi się zapytanie – wiza do Egiptu jak wypełnić? Pamiętajmy o tym, by pamiętać nazwę hotelu, w którym będziemy przebywać, bo tego typu zapytanie będzie padało. Jeżeli jedziemy na wycieczkę zorganizowaną, to nie martwmy się, ponieważ na pewno wynajdzie się ktoś kto, pomoże nam ją uzupełnić, a jeśli podróżujemy sami, to także celnicy powiadomią nas o tym, co i w którym miejscu wpisać, także bez obaw.
Miejmy na uwadze też o tym, by zabrać ze sobą medykamenty na problemy gastryczne, dlatego że możemy stać się ofiarą popularnej \\\’zemsty faraona\\\’.

Zobacz więcej na: Egypt e-Visa .