Canadian eTA. Kanadyjska e-wiza

Canadian eTA. Kanadyjska e-wiza

Wiza do Kanady? Dowiedz się, jak uzyskać wizę eTA Canada

Planujesz wyjazd do Kanady? Zapewne potrzebujesz eTA Canada. To dokument, który potwierdza twoją tożsamość oraz uprawnia cię do przekroczenia granicy. Dowiedz się, czym różni się od tradycyjnej wizy i kiedy jest konieczna, a także wzorem wypatruje tok ubiegania się o canadian eTA.

Czym jest eTA Canada a także czym różni się od zwykłej wizy?

eTA Canada to nic innego jak Canada visa online w wersji elektronicznej. Elektroniczna wiza wydawana jest na kilka tygodni, i podobnie jak typowa wiza istnieje w kilku typach: eTA w celach turystycznych albo biznesowych.
Z uwagi na to że cały tok wnioskowania o eTA odbywa się przez Internet, kwestii formalnych jest istotnie mniej i procesują się szybciej. To spore uproszczenie dla osób które, podróżują do Kanady. Uprzednio musiały spodziewać się konieczności wizyty w ambasadzie i sporo dłuższym oczekiwaniem na otrzymanie uprawniającej do przejazdu Canadian visa.

Kto jest uprawniony do otrzymania eTA Canada?

Obywatele poszczególnych krajów nie muszą już dysponować standardową, papierową wizą, żeby wjechać na teren Kanady. Taki dokument można zastąpić wizą elektroniczną – eTA Canada.
Niektórzy podróżni są zwolnieni z posiadania elektronicznej wizy.
Elektronicznej visa to Canada nie trzeba posiadać także wtedy, jeśli granica z Kanadą nie jest przekraczana samolotem, a drogą morską albo lądową – np. Kanada jest kolejnym przystankiem w wyprawie po Stanach Zjednoczonych.

Jak uzyskać wizę eTA Canada?

Jak pozyskać wizę eTA Canada? Wystarczy wejść na stronę agencji pośrednictwa wizowego a następnie uzupełnić wniosek osobistymi danymi, oraz podać konieczne informacje kontaktowe. We wniosku znajdują się także zapytania dotyczące ostatnich wizyt w Kanadzie a także ewentualnych odmów przejazdu.
Na decyzję o przyznaniu eTA czeka się do 72 godzin, jednak zdarza się, iż zaakceptowana eTA to Canada jest dostępna już w kilkanaście minut od chwili złożenia wniosku. Proces jest więc szybki i wygodny do przejścia.

Inni czytali także: eta Canada|Canadian eta|Canada visa online|Canada eta application.