Atrakcje w Wietnamie – poznaj przed podróżą

Atrakcje w Wietnamie – poznaj przed podróżą

Wycieczka do Wietnamu

Wietnam jest łączony nadrzędnie z wojną z udziałem Amerykanów, jaka ponadto skończyła się dla nich sromotną stratą.

Obecnie jednak jest on atrakcyjnym turystycznie miejscem. Zezwala na zrozumienie kultury Azji południowo-wschodniej za dość skromne pieniądze. Stolica Wietnamu to Hanoi. Mieszka w niej mniej więcej 7,5 mln obywateli.

Łatwo w tym miejscu wyszukać nocleg w korzystnej opłacie, i mnóstwo atrakcyjnych turystycznie miejsc znajduje się w centrum. Planując wyjazd do stolicy Wietnamu można rozłożyć oglądanie na kilka dni lub opracować trasę na dwa dni w stolicy, i następnie wyruszyć w wycieczkę w inne ciekawe turystycznie miasta takie jak Da Nang, Hoi An, Zatoka Ha Long, Ho Chi Minh, Deltę Mekongu bądź Phu Quoc. Każde te lokalizacje są odpowiednio opisane w Internecie, toteż zaplanowanie wycieczki nie powinno zrobić trudu.

Kiedy najlepiej wybrać się na wycieczkę?

Dla zwiedzających Wietnam pogoda zdoła być dość sprzyjająca głównie jesienią oraz wiosną. Zimą, choć nie jest nadzwyczaj zimno (nie licząc regionów górskich), to występują okazałe opady. Latem natomiast trzeba nastawić się na temperatury rzędu 40 stopni Celsjusza. Wilgotność powietrza w okresie letnim wynosi aż 90 procent. Ponieważ pogoda jest inna na północy i na południu państwa, najkorzystniej opracować wycieczkę od września do grudnia, dla Północnego Wietnamu i od grudnia do kwietnia dla południa.

Wietnam waluta

Wietnamska waluta to wietnamskie dongi. Warto wyposażyć się w nie przed odjazdem, ponieważ transakcje kartą mogą być powikłane. Także za znane usługi tego rodzaju jak Uber, będzie trzeba pokryć koszta gotówką. Nie powinniśmy się zaskoczyć, gdy dostaniemy pieniądze o wysokich nominałach. Na przykład 100 tysięcy dongów to jedynie 17 PLN. Noclegi możemy znaleźć w opłacie od 50 złotych w w najwyższym stopniu turystycznych miejscach. O ile nie damy się oszukać, możemy spodziewać się niezapomnianej wycieczki przy małym nakładzie finansowym. Uzyskanie wizy turystycznej nie stanowi problemu dla Europejczyków.

Jeśli więc poszukujesz niezapomnianych przygód udaj się do Wietnamu.

Zobacz więcej:
vietnam visa online.